We leven in wonderlijke tijden. Terwijl het herfstreces van de Tweede Kamer officieel weer voorbij is en de heren en dames politici zich ongetwijfeld warmdraaien voor een nieuwe lading kamervragen, maakt medialand zich vooral druk om onze premier die zwanger is. Hij deelt tegenwoordig de liefde met een Argentijnse hockeyer. Maar wat kunnen mij die amoureuze escapades van Jetten schelen? Al zetten ze samen tien kinderen op de wereld. Een compleet hockeyteam voor mijn part! Zolang die koters in hun puberende jaren straks maar gewoon naar een pretpark gaan om ouderwets pret te maken.
Alhoewel, bevallen kunnen die twee biologisch gezien natuurlijk allebei niet, dus een échte, levende Fright Night – zoals een vrouw die op het punt van baren staat – zal Jetten nooit meemaken. En dat bevalt hem waarschijnlijk wel.
Nee, voor de échte horror moet je tegenwoordig blijkbaar naar Biddinghuizen. Grote groepen jongeren hebben daar onlangs gezorgd voor een rasechte, interactieve griezelavond tijdens de Walibi Fright Nights. Horreur voor de absolute fijnproever. Werkelijk alles wat een mens zoekt in een gezellig avondje pretpark was aanwezig: politiehonden, massale vechtpartijen en grootschalige ME-inzet.
Ik dacht eerst: wat een briljante zet van Walibi om die groepen jongeren als live-figuranten in te zetten. En het mag best hardop gezegd worden: de rol van bloeddorstig monster ligt deze pubers buitengewoon goed. Het is sowieso al een commercieel mirakel dat dit hele Halloween-fenomeen destijds zo schaamteloos is overgewaaid uit Amerika, puur omdat ons eigen Sinterklaasfeest aan aandacht verliest. Het zal ongetwijfeld allemaal wel weer de schuld zijn van de klimaatverandering.
Ondertussen stormt het ook in Frankrijk, Spanje en Albanië, al heeft dat bitter weinig met meteorologie te maken. In Frankrijk begon het als een studentenprotest, maar dat sloeg al snel om in het met benzine overgieten van een schooldirecteur, het massaal plunderen van drieduizend winkels en het verwoesten van overheidsgebouwen door studenten, chirurgen en geleerden in wording. De toekomst van onze wereld.
En in Nederland dacht die jeugd natuurlijk meteen: dat kunnen wij veel beter. Maar wij doen dat gewoon gezellig op een pretpark. We kiezen Walibi.
We zijn op het deprimerende punt gekomen dat kermissen, zwembaden, stranden en boulevards worden verziekt door hordes die niets anders kunnen dan treiteren. Binnenkort gelukkig weer gezellige kerstmarkten. Voor een vergrijzend land hebben we toch wel verbazingwekkend veel jongeren in het nieuws.
Maar als Walibi deze Fight Nights in de toekomst wil blijven organiseren, zullen ze het over een heel andere boeg moeten gooien. Geef die lieverds gewoon de pure horror-ervaring waar ze zo hartstochtelijk om vragen. Denk in creatieve oplossingen. De volgende keer als die hordes binnen zijn, gewoon het grote ijzeren hek onherroepelijk op slot doen. Achter iedere boom iemand van de ME die ‘boe!’ roept. En dat een paar weken volhouden zonder dat ze er uit kunnen.
Het is overigens wel ontzettend jammer dat andere, vreselijke evenementen nog wél gewoon ongestoord door blijven gaan. Ik noem een Eurovisie Songfestival, het Prinsengrachtconcert of optredens van Kane… Want op die plekken zie je dat tuig dan weer helaas helemáál niet.
