Zaterdag 13 september is het zover: de officiële opening van het culturele seizoen in Berkel-Enschot met op het Abdijpodium previews van voorstellingen en concerten die geprogrammeerd staan, in een aaneensluitend programma met vaart. Deze 'Cultuurproeverij' duurt van 11.00 tot 18.00 uur.
Cultuur voor iedereen! Loop gerust binnen op deze bijzondere middag met miniconcertjes, film, een unieke piano-estafette waaraan pianisten meedoen in de leeftijd van 9 tot 78 jaar en nog veel meer, zoals om 17.00 uur Podium Muziek met naast muziek ook interviews met de muzikanten. Je bent van harte welkom vanaf 11.00 uur en het openingsconcert begint om 12.00 uur.
Young Musicians 14.30, 15.00, 16.00 en 17.00 uur
Op het Abdijpodium is er met regelmaat aandacht voor getalenteerde jongeren uit de directe omgeving. Op zaterdag 13 september spelen deze Young Musicians op saxofoon, harp en piano de stukken waar ze blij van worden, die hen steunen als ze het moeilijk hebben of muziek waarmee ze even alles om zich heen kunnen vergeten. Om 14.30 (Axel en Nora), 15.00 (piano-estafette) en 16.00 (pianorecital Toonaangevend) kun je jongeren horen spelen. Axel en Nora spelen zelfs in het Euregio Jeugdorkest. Gaan zij een mooie toekomst tegemoet of is dat slechts toekomstmuziek?
21 september KidsCinema 10.30 uur
Op zondag 21 september is het bij KidsCultuur weer tijd voor de KidsCinema met de film ‘Thomas de Stoomlocomotief en de Vuurtoren’. De lamp van de vuurtoren is kapot. Thomas moet een nieuwe lamp afleveren, maar hij heeft te veel haast omdat hij op tijd wil zijn voor de grote vuurwerkshow….. (vanaf 3 jaar).
Gratis tickets boeken voor kinderen; (groot)ouders of begeleiders betalen €4.
21 september Kleinkunst, Pop 14.00 uur
Ook op zondag 21 september om 14.00 uur brengt de Hartvriendenband de prachtige voorstelling ‘Uit het Hart’ met de mooiste Nederlandse Liedjes uit de periode tussen 1960 en 2025: Boudewijn de Groot, Frans Halsema, Robert Long, Ramses Shaffy, Frank Boeijen, Simone Kleinsma, Herman van Veen en vele anderen. Maarten Stalpers en Monique de Bruin (zang), Jasper Soffers (pianist van het Metropole Orkerst) en David Nuijten (gitarist).
21 september Open Podium 16.00 uur
Aansluitend aan de voorstelling ‘Uit het Hart’ staat het eerste Open Podium met borrel geprogrammeerd met deze keer jazz, zang en pop. Lokaal talent op het podium in de Foyer van Sociaal Cultureel Centrum De Schalm! Luisteren onder het genot van een drankje en gezellig bijpraten.
Sociaal Cultureel Centrum De Schalm | Trappistinnentuin 77 | Berkel-Enschot | info@deschalm.net of 013-5331333
