Eén camper met twee bewoners maar met drie fietsen... hoe zit dat? Walter en Katja Stenner uit Mainz leggen het graag uit op de laatste dag van hun vakantie op de stadscamping in het Tilburgse Spoorpark. "Ja, morgen weer naar huis, maar het was een leuke vakantie."

Tekst: Gerard Sanberg

Foto’s: Gert-Jan Remmers/Nononsens

En die drie fietsen? "Nou, we fietsen graag en veel dus we hadden natuurlijk onze eigen fietsen meegenomen. 'Aber', die van Walter ging stuk en toen hebben we een andere gekocht: een heuse fatbike."

Gewoon een nieuwe fiets kopen, dat is een drastische maatregel! Evenwel, Walter vond dat hij niet echt een keus had want de levertijd voor het kapotte onderdeel was drie weken en zoveel vakantie hadden ze niet. Dus het was óf een andere fiets kopen, óf lopen. "En het is wel een mooie fatbike, toch? Best wel stoer maar helemaal legaal afgesteld zodat hij niet harder gaat dan 25 kilometer per uur."

Fietsen

Wat zoeken deze gezellige Duitsers in Nederland? En meer in het bjjzonder in Tilburg? Katja: "Nou, het is vakantie hè. We komen hier graag en we zijn al op meerdere plekken in Nederland geweest: in Beverwijk en Zoetermeer bijvoorbeeld." Het paar is heel gecharmeerd van de vele, ruim opgezette en mooi aangelegde fietspaden: ”Dass ist wirklich net.” De stadscamping in Tilburg is ook ideaal, vinden ze: vlakbij het centrum en toch een beetje natuur om je heen, in het Spoorpark.

De culturele diversiteit van Nederland vinden ze aantrekkelijk: "Zo veel verschillende mensen, zo veel verschillende winkels en restaurants. En, oh ja, de supermarkten in Tiburg, die zijn ook 'wunderbar'."

Staatsanwalt

Walter en Katja zijn getrouwd. Ze hebben een dochter van 23 en een zoon van 18. Die zijn er niet bij, dze vakantie. Katja is Staatsanwalt, “Prosecutor”, verduidelijkt ze in het Engels. Officier van Justitie, maakt Google daar even later van. Walter is 'Immobilien Kaufman'. Is dat makelaar? Nee, dat vindt hij niet, makelaar is toch iets anders, maar hij handelt dus wel in onroerend goed. De fietsfaciliteiten in Nederland vindt hij echt geweldig en om daarvan te genieten heeft hij dus die fatbike gekocht: "Echt geen spijt van. We gaan zo nog een ritje maken door het mooie Tilburg!"