JavaScript is disabled in your web browser or browser is too old to support JavaScript. Today almost all web pages contain JavaScript, a scripting programming language that runs on visitor's web browser. It makes web pages functional for specific purposes and if disabled for some reason, the content or the functionality of the web page can be limited or unavailable.

Tilburgse profbokser gaat voor wereldtitel

Oosterweghel zet volgende stap

Bas Oosterweghel na weer een overwinning

Bas Oosterweghel na weer een overwinning

De Tilburgse profbokser Bas Oosterweghel heeft grote ambities binnen het internationale profboksen en werkt doelgericht aan het veroveren van meerdere titels. Die ambitie werd vrijdagavond 7 februari opnieuw onderstreept in Helmond, waar hij overtuigend de WBF Intercontinentale titel wist te winnen.

Op 25 december vorig jaar behaalde Oosterweghel al een belangrijke mijlpaal door het winnen van de Benelux-titel. De recente overwinning in Helmond vormt een volgende stap richting zijn doel: het vestigen van zijn naam aan de top van het profboksen.

Holzken

Zevenvoudig kickbokskampioen Nieky Holzken bokste de hoofdpartij van de avond, voor de WBF wereldtitel in dezelfde gewichtsklasse. Tijdens de persconferentie voor de partijen werd duidelijk dat hij deze in mei zou moeten verdedigen tegen de Intercontinentale titelhouder. Voor Bas een mooie kans om tegen zijn jeugdidool te kunnen vechten.

Doordat Holzken de partij niet wist te winnen, is die wens niet in vervulling gegaan. Toch hoopt Bas in mei voor de wereldtitel te kunnen gaan tegen de man die Nieky verslagen heeft; Besir Ay, die de show stal met zijn scherpe jabs, opstoten en head-movement.

Ervaring

Oosterweghel, met inmiddels 15 profpartijen op zijn naam deed hij waardevolle ervaring op in zowel binnen- als buitenland. Zo vocht hij vijf partijen in Engeland, stond hij in de legendarische York Hall en in de iconische O2 Arena in Londen.