Een bijzondere foto van fotograaf Ad de Bont, van dit straatbeeld zijn maar heel weinig foto’s bewaard gebleven. Het was een lentedag in mei 1961 toen hij naar de Heuvel ging om deze opname te maken. Bijna alles is verdwenen op de foto behalve het pand helemaal links, dat nog steeds op de hoek staat van de Heuvel en Tuinstraat die nu Pieter Vreedeplein heet.

Door John Geerts/Tilburgers.nl

Het hoekpand Heuvel 18 is oorspronkelijk gebouwd als een politiepost met bovenwoning naar een ontwerp D. Heunder van Publieke Werken maar is sinds 1959 een horecazaak. Het café opende onder de naam van Café Den Heuvel (1959 tot 1986), daarna kwam er van 1986 tot 1992 een trendcafé onder de naam 'Review'. Vanaf 1992 heette het jarenlang Café Uit. In het Groot Tilburgs Horecaboek verhaalt Theo van Belkom over het allereerste café in 1959: “Piet Galliard begon het café in het voormalige politiebureau op de Heuvel. Dat werd verbouwd want de cellen waren nog aanwezig. Toen het café verbouwd was bleek het een goed lopend café te zijn.”

Credietbank

Rechts zien we de textielfabriek van de Gebroeders van Spaendonck die gelegen was aan de Tuinstraat en op het huidige Pieter Vreedeplein. Een jaar later werd op deze prominente plek in het midden van de foto de Nederlandsche Credietbank gebouwd die jarenlang op die plek stond tot de Pathé Bioscoop in 2007 werd gebouwd toen onder de naam Must See.