In gesprek met weduwnaar Theo Martens, die nabij het centrum van Tilburg woont, raak je niet snel uitgepraat. Meneer Martens heeft een lang leven achter de rug en kan daar beeldend over vertellen. We spreken met hem naar aanleiding van de zorg die hij sinds een jaar ontvangt van Lang Leve(n) Thuiszorg (LLTZ). LLTZ is in 2023 opgericht door Haarenaar Florian Ruitenbeek en Tilburgse Anne Schippers en biedt een totaalconcept van thuiszorg in de regio Tilburg, ook in Oisterwijk en omgeving. Verzorgende Anouck Brekelmans is bij het gesprek aanwezig en vertelt over de zorg die LLTZ kan bieden.
Door Ans Vekemans
Bij meneer Martens heeft een belangrijk deel van zijn leven in het teken gestaan van werken. “Ik heb heel veel gewerkt en ik was er vaak niet. Gelukkig was mijn vrouw er altijd voor onze vier kinderen.” Hij begon als jongste bediende op jeugdige leeftijd en werkte zich op tot allround technicus van textielmachines. Meneer Martens verloor zeven jaar geleden zijn vrouw. “Ze was ernstig gehandicapt en ik heb haar gelukkig tot het laatst toe kunnen verzorgen.” Hij bleef tot op hoge leeftijd actief totdat het vorig jaar niet meer ging. Hij had zodanige gezondheidsproblemen dat hij verschillende keren in het ziekenhuis opgenomen moest worden en weer thuis had hij veel hulp nodig in zijn eigen huis waar hij al vanaf 1961 woont.
Totaalzorg op maat
Toen kwam LLTZ in beeld in de persoon van Anouck. Die heeft hem in de eerste periode intensief verzorgd en langzamerhand krabbelde meneer Martens weer op. Zodanig dat het bij hem nu weer begint te kriebelen. Hij wil zo graag naar buiten en wil de lente en de zomer weer meemaken. Anouck en andere medewerkers van LLTZ ondersteunen hem met persoonlijke verzorging, huishoudelijke hulp en doen samen met hem boodschappen eens in de week. Anouck: “We geven meneer Martens zorg op maat, hij krijgt de zorg en aandacht die hij nodig heeft om zelfstandig te kunnen functioneren en dat schalen we indien nodig weer op. Meneer Martens voelt er zich veilig bij en ook zijn kinderen vinden het fijn dat hij de professionele zorg krijgt die hij nodig heeft.”
Anouck vertelt dat LLTZ zich onderscheidt door het aanbieden van een totaalpakket hulp door een vast team. “We proberen zo veel mogelijk versnippering tegen te gaan. Ik doe hier bijvoorbeeld werk waarvoor ik ben opgeleid maar ik neem ook, omdat ik er toch ben, eenvoudiger werk op me. Dat gaat versnippering tegen en is veel prettiger voor de cliënt. Ook komen we minstens anderhalf uur bij een cliënt om te doen wat nodig is. Zo kun je je werk met je hart doen en krijg je een band met de cliënt.”
Persoonsgebonden Budget (PGB)
LLTZ werkt uitsluitend met het Persoonsgebonden Budget (PGB). Met het PGB kunt u zelf bepalen welke zorgverleners u inzet en op welke momenten. Als u in de situatie verkeert dat u zorg nodig heeft en in aanmerking komt voor een PGB neem dan contact op met LLTZ, tel. 085-0603489. Kijk ook voor meer info op de site: lltz.nl
Meneer Martens is bij met de zorg die hij krijgt van LLTZ. Hij zegt: “Deze mensen zijn goud voor mij. Zo kan ik hier blijven wonen, want ik ga hier niet meer weg.”
