Op donderdag 16 mei werden er door oplettende burgers mogelijk vreemde figuren gespot in en om het Lindenpark in Oisterwijk. Met medewerking van theatergroep Trappaf en vele vrijwilligers, konden de bewoners van Zorgcentrum De Vloet op Vossenjacht.

Wat begon als een examenopdracht van stagiair Daan Seebregts, groeide uit tot een heuse jacht op verklede mensen van de toneelclub die zich verschanst hadden in het park. Een echte pater, een boer, een leerlooier, een bierbrouwster en een wasvrouw hadden zich met allerlei attributen en spelletjes gezeteld in het groen. Mensen verbaasden zich waarom iemand in het park zijn (schone) was had buiten gehangen. Met wasbord en teil werden herinneringen van vroeger opgehaald, mooie verhalen verteld en bij elke ‘vos’ een spel of quiz gespeeld.

Dankzij vele vrijwilligers en personeel konden ruim 30 mensen van dit gebeuren genieten. Lekker naar buiten in groepjes, via het groen in het park naar uiteindelijk Matteo die iedereen van een lekker ijsje voorzag (mits de hele spelkaart was afgetekend).

Quizvragen

De quizvragen waren ook afgestemd op de ‘vos’ die ze moest stellen. Zo gingen de vragen van de leerlooier over onze beroemde Leerfabriek en de vragen bij de pater over Adriaan Poirters en de geestelijkheid in Oisterwijk. Verder werd er met ringen gegooid om de bierflesjes bij de bierbrouwer en gevist bij de boer die aan de vijver zat. Bij de wasvrouw werden de lege blikjes ‘zeeppoeder’ omver gegooid: ”Ook de weergoden waren met ons, want we hielden het gelukkig droog en hebben heerlijk kunnen genieten van het samen buitenzijn. Daan is geslaagd en de mensen hebben een leuke middag gehad.”