PGB stelde tijdens de raadsontmoeting van donderdag 9 januari vragen over het verdeelbesluit van minister Faber. Hierin legt de minister vast hoeveel opvangplekken voor asielzoekers iedere gemeente moet hebben. In dat verdeelbesluit staat dat Oisterwijk 550 opvangplekken zou moeten hebben, terwijl de gemeente met het coa een overeenkomst heeft voor 450 plekken.

Ons raadslid Roel van den Bersselaar vroeg namens PGB wat het verdeelbesluit voor Oisterwijk betekent. Want PGB vindt het belangrijk dat we als Oisterwijk ons steentje bijdragen met het AZC, maar we vinden het ook belangrijk dat andere gemeenten ook hun deel doen. De afspraak is opvang voor 450 mensen, tijdelijk aangevuld (tot 1 oktober) met een noodopvang op de Reebok en dat vinden wij voor onze gemeente een mooie inspanning.

Bezwaar

Het college gaf aan dat de aantallen in het verdeelbesluit afwijken van het plan dat de regio Hart van Brabant had ingediend bij de provincie. De minister is in het verdeelbesluit afgeweken van het plan van de regio. Het college gaat, in overleg met de regio en de provincie, in bezwaar tegen het besluit. PGB steunt het college in deze stap.