Voorafgaand aan de laatste speelronde had VV Trinitas 1 nog een kleine kans op deelname aan de nacompetitie voor promotie. Daarvoor moest Trinitas zelf winnen, terwijl Madese Boys, dat aan een gelijkspel genoeg had om kampioen te worden, niet mocht zegevieren. Hoewel sommige supporters hoopten op een salonremise van de ploeg uit Made, stelden de Madese Boys hun titel veilig met een 0-2 overwinning op SV Reeshof.

Omdat de vertrekkende coach Bas Gösgens een operatie onderging, nam Edwin van Wel vroegtijdig de leiding over en zat hij voor het eerst als hoofdverantwoordelijke op de bank bij Trinitas 1. Zijn periode als hoofdtrainer begon in ieder geval goed, want Trinitas versloeg TSV Gudok met 5-3.

Het was een bijzondere middag in Oisterwijk. Hoewel Trinitas nog streed om een prijs, waren veel supporters vooral bezig met de ontwikkelingen in de Eredivisie. Er werd regelmatig gependeld tussen de tribune en de kantine om de stand in de Johan Cruijff ArenA en op Het Kasteel in Rotterdam in de gaten te houden. Op het veld zelf verliep de eerste helft tamelijk gezapig. TSV Gudok was de meest dreigende ploeg, met Bodey Heessels als gangmaker. Het was dan ook verdiend dat de ploeg van oud-prof Jimmy van Fessem op voorsprong kwam. Het 19-jarige talent Thijn van de Velde tekende met zijn tiende doelpunt van het seizoen voor de 0-1. Trinitas had echter slechts vijf minuten nodig om de achterstand weg te werken: na een scrimmage stond Bart van Riel op de juiste plaats en schoot overtuigend de 1-1 binnen. Tot aan de rust gebeurde er vervolgens weinig.

In de tweede helft bleef het aanvankelijk rustig, totdat het laatste half uur volledig losbarstte. Eerst bracht Peter de Jong Trinitas op een 2-1 voorsprong. Niet veel later maakte hij in zijn afscheidswedstrijd opnieuw een treffer, toen de bal uit een corner plotseling voor zijn voeten viel: 3-1. Omdat Trinitas wist dat Madese Boys op voorsprong stond, leek de ploeg zonder prijs maar met een overwinning de competitie kalm uit te willen spelen. De Tilburgers dachten daar echter anders over en kwamen binnen tien minuten langszij dankzij treffers van Thijn van de Velde en Brent Kros: 3-3.

Boogbal

Met minder dan tien minuten te spelen nam Trinitas opnieuw de leiding. Dennis van Berkel kreeg de bal op de middenlijn aangespeeld, zag de Tilburgse doelman te ver uit zijn doel staan en krulde de bal met een prachtige boogbal in het net: 4-3. Niet veel later kreeg Trinitas een strafschop. Peter de Jong, die zijn imposante carrière in stijl wilde afsluiten, eiste de penalty op en faalde niet. Met zijn derde treffer van de middag zette hij de eindstand op het bord: 5-3.

Met deze overwinning sloot Trinitas het wisselvallige seizoen op een mooie manier af. De vierde plaats in de eindklassering is dan ook een verdienstelijke prestatie. Na de wedstrijd werd afscheid genomen van zes spelers en grensrechter Christian van Gestel; hierover volgt later meer.