Paulina Górska (23) woont al vijf jaar in Tilburg en is in 2024 afgestudeerd in ‘Global Law' aan Tilburg University. Na een tussenjaar begint de Poolse student nu aan een master ‘International and European law’, waarin ze zich specialiseert in milieurechten. Later zou ze graag iets in de Europese Unie doen, waarbij ze hopelijk nog veel van de wereld kan zien.
Door Ying Wagenaar
Het was voor Paulina niet moeilijk om haar plek in Tilburg te vinden. “Iedereen spreekt hier Engels en Tilburg is ook een echte studentenstad met veel buitenlandse studenten, dus het was heel makkelijk om hier vrienden te maken.” Wat haar meteen opviel waren de volle terrassen in de zomer en de hoeveelheid fietsen. “Vergeleken met mijn vorige woonplaats is het heel makkelijk om je door deze stad te verplaatsen. Alles is wel te voet of met de fiets te doen en de bus is ook altijd een optie.”
Experimenteren met smaken
Naast haar studie heeft ze nog een bijbaan bij Rooftopbar Stroming, waar ze achter de bar honderden cocktails per weekend maakt. Ze was er zo’n anderhalf jaar geleden in gerold, maar sindsdien heeft ze veel geleerd. “Ik wilde altijd al achter de bar staan en hier heb ik veel kunnen experimenteren met cocktails. Ik vind het heel leuk om drankjes te creëren en smaken samen te brengen. Ik heb ooit een keer een florale cocktail met lavendelschuim gemaakt. Ik hou van al die kruiden en ik ben heel blij en trots dat ik daar een cocktail mee heb kunnen maken en dat die op de kaart is gekomen.”
Als ze nog tijd over heeft organiseert Paulina graag activiteiten bij haar thuis. “Ik vind het een knus idee om samen met mijn vrienden te koken, spelletjes te spelen, films te kijken en gewoon te kletsen. Ik woon in een studentencomplex, dus dan is het ook leuk om sociale activiteiten te doen.”
Op avontuur
Het liefst van allemaal gaat ze nog op reis. Het is iets wat ze van kleins af aan al met haar ouders deed. De 23-jarige studente heeft ondertussen al meer dan dertig landen bezocht en is niet van plan snel te settelen. “Ik vind het heel leuk om te zien hoe mensen in andere landen leven en het zet mij ook echt aan het denken in het dagelijks leven. Voor mij zijn eieren bijvoorbeeld heel normaal als ontbijt, maar voor sommigen is het weer helemaal anders en ik vind het dan leuk om uit mijn bubbel te stappen en mezelf daarin onder te dompelen.”
Een van haar meest memorabele reismomenten was in Sri Lanka, toen ze gedesoriënteerd op het vliegveld aankwam en zich door een vreemd land moest navigeren. “Ik was samen met twee vriendinnen, maar we hadden geen idee wat we moesten verwachten. Het was allemaal heel overweldigend, want de koeien liepen gewoon over straat en er zijn verder niet echt regels die je kan opzoeken. Gelukkig waren de omstanders heel behulpzaam en hielpen ze ons allemaal de goede richting op. Uiteindelijk zaten we moe en voldaan in een bus vol met wierook en Sri Lankaanse muziek. Op een hobbelige weg reden we toen door de jungle en keken we onderweg naar hoe anderen daar leefden, dat was echt geweldig!”
Een semester in China
Afgelopen maand kreeg Paulina te horen dat ze een semester in Beijing mag studeren. Ze spreekt nog geen Chinees, maar ze is al wel bezig met de taal. Ze heeft de boeken aangeschaft en vanaf september wil ze echt lessen nemen om de taal beter te kunnen begrijpen. “Ik weet dat het een ambitieus doel is, maar ik zou graag op A2-niveau Chinees willen spreken voordat ik daar naartoe ga.” Eenmaal in China wil ze meer leren over de Chinese geschiedenis en ervaren hoe het is om in een Aziatisch land te leven. “Ik denk dat het heel anders is dan het beeld dat ik ervan heb en ik ben heel benieuwd hoe het zal verschillen met het Westen.”
