Timo Grein is de winnaar van de Mariska Lips Award schooljaar 2025/2026. Behalve de Award reikte de Stichting Topsportopleiding Tilburg aan de ouders van Mariska Lips een trofee uit voor hun betrokkenheid. De uitreiking in het Yonder theatergebouw werd gelardeerd met verrassende optredens en mooie presentaties.

Zowel voor Timo Grein als voor Toon en Annemarie Lips, de ouders van Mariska Lips de topsportleerling die in 2003 na een val tijdens het paardrijden niet de juiste behandeling kreeg en overleed, was de verrassing groot. Timo, een van de drie genomineerden, heeft in het voorbije schooljaar de combinatie tussen sport en school het beste ingevuld binnen de Topsportopleiding Tilburg. Het echtpaar Lips is sinds de invoering van de Award in 2006 steeds present bij de uitreiking. Mariska Lips was niet alleen een getalenteerd paardrijdster (eerste leerling van de Topsportopleiding die nationaal kampioen werd) maar ook een uiterst ambitieuze leerling op school, kortom een voorbeeldleerling. Dat is Award-winnaar Timo Grein ook. Hij liet in de waardering door leerkrachten, coördinatoren en coaches de andere genomineerden, tennisser Fabian van den Brink en basketballer Knox Osagiede, achter zich.

IJshockey

Timo Grein (15) speelt al bijna negen jaar ijshockey en kwam via zijn vader (sponsor en supporter Tilburg Trappers) in contact met ijshockey. De zes tot acht uur op het ijs wist de verdediger elke week naadloos te combineren met zijn studie Mavo/Havo 2. Timo maakt deel uit van Tilburg Trappers U17. Over talent gesproken: hij trainde al mee met Trappers U23. Uitdagingen ziet hij nog genoeg in zijn geliefde sport. Het duale karakter van de opleiding heeft hij ook in de vingers gezien zijn studieresultaten en de overgang naar 3 Havo.

Gevarieerd programma

Voorafgaand aan de uitreiking pakte de Stichting Topsportopleiding in het Yonder theatergebouw uit met een interessant programma. Jur Spijkers, Europees kampioen Judo, werd bevraagd over zijn carrière. Samen met Maarten van Asten, wethouder van Tilburg met onder meer Sport in zijn portefeuille, reikte hij de Mariska Lips Award uit aan Timo Grein. Verder zorgde Geert Chatrou, wereldkampioen en Cirque du Soleil-artiest ‘artwistling’, voor grappige sketchjes compleet met zijn fluitkunsten. Ook waren er optredens van Floran Plompen, finalist van Holland’s Got Talent, en Hiphop dansgroep One Peace uit Tilburg. Vanzelfsprekend was er door middel van een mooie film aandacht voor het 25-jarig bestaan van Stichting Topsportopleiding Tilburg.

Mariska Lips Award

Topsportopleiding Tilburg reikt de Mariska Lips Award jaarlijks uit. De winnaar van de Award is een representatief voorbeeld van de kwaliteit en het enthousiasme dat onder de leerlingen (Koning Willem II College en Campus 013) van de Stichting Topsportopleiding Tilburg aanwezig is. Alle leerlingen van de Topsportopleiding zijn door hun coördinatoren, mentoren en coaches beoordeeld op gedrag, ambitie, inzet en prestaties op het gebied van studie en sport.