Na de 4-1 nederlaag in de seizoensouverture tegen Go Ahead Eagles geeft Giannis Garlemos (Tilburger, Willem II-supporter en Griek in hart en nieren) zijn mening over het wel en wee bij Willem II. Giannis zal voortaan vaker een bijdrage leveren aan StadsNieuws.
Tekst: Giannis Garlemos
Foto's: Toin Damen/Pro Shots
"Welkom in de Eredivisie beste mensen! We kwamen er in Deventer meteen achter wat er wordt verwacht op het hoogste niveau. Een uur goed spelen is natuurlijk nooit (goed) genoeg. Punten pakken in Deventer was een topresultaat geweest. Go Ahead Eagles is gewoon een ervaren ploeg en is al veel verder dan Willem II. We weten allemaal dat het nieuwe Willem II-team verre van compleet was en dat er nog zeker 3 tot 5 basisspelers bij moeten komen. Het leest natuurlijk raar na een 4-1 nederlaag, als ik schrijf dat het verdedigend wel goed zit. Met Didillon-Hödl, Hoogma, Stam, Tjoe-A-On en Ter Avest som ik nu de basisspelers op in de verdediging. Van Aalst lijkt me op dit moment de enige basisspeler op het middenveld. Haen en Slory zijn de twee spitsen die niet ter discussie zullen staan. De simpele rekensom van hierboven is dat we nu in principe acht basisspelers hebben, die normaal gesproken altijd spelen, schorsingen en blessures (Thomas Didillon-Hödl, red) buiten beschouwing gelaten. Gelukkig heeft Freek nog een dikke drie weken om zaken te doen. De transfermarkt sluit ergens begin september. Er moeten in elke linie (basis)spelers bij. Op het middenveld het liefst nog een type nummer zes, in de stijl van Van Bommel, Cocu, Simeone of Nigel de Jong.
Pavlidis
Ik vermoed dat er nog voldoende geld is om uit te geven op het vlak van salarissen. En ik volg met argusogen de transferperikelen van de nog steeds veel scorende Vangelis Pavlidis. 5 % van zijn transfersom is opleidingsvergoeding en daarvan ontvangt Willem II 25 %. Of er een doorverkoopbonus is afgesproken tussen Willem II en AZ is mij niet bekend. Fenerbahce had een bod neergelegd van 40 miljoen euro. Benfica verlangt echter 70 miljoen euro. Bij een transfer van bijvoorbeeld 60 miljoen euro verdient Willem II 750.000 euro.
Voorbeschouwing NEC
Niet getreurd dus nog. Het is nog erg vroeg om conclusies te trekken. We weten dat er geld op de plank ligt. We weten dat er spelers bij gaan komen. We weten dat we nog 99 punten kunnen halen (33 x 3). En we weten dat we er rond de 33 nodig hebben om te handhaven.
Dinsdagavond eindigde NEC – Olympiakos Pireaus (een voorrondematch voor de Champions League) in een gelijkspel, zodat er verlenging kwam en we deze zaterdag een oververmoeide ploeg uit Nijmegen op bezoek krijgen. Dat biedt meer kansen op een goed resultaat. Want NEC is gewoon een goede ploeg. Tegen de Nijmegenaren behaalde Willem II ook de meeest recente zege in de Eredivisie: op 22 december 2024 (4-1). Het lijkt me heerlijk om tegen NEC de draad weer op te pakken met een overwinning in de Eredivisie. Come on, Willem II!"
